Social icons

September | Music Inspiration

2 October 2012
Hudba, na které jsem ujížděla celé září, kterou jsem objevila v Londýně, a kterou jsem slyšela ve filmech. Něco je poněkud staršího rázu, něco jsem našla jako úplnou novinku pro mě. Pokud posloucháte Indie a máte něco, s čím byste se rádi podělili a přispěli do mého repertoáru, sem s tím!

I loved this music all September and still I have a thing for these great sounds! Something is little bit old, but it's soooo classy. Hope you like Indie, guys :) If you have something similar and you want to share it, feel free to write it to the comments.
Passion Pit jsou naprosto dokonalí, zbožňuji je! Přijdou mi jako kombinace Menomeny a Foster the People. Zatím mam naposlouchaný pouze jejich poslední album Grossamer. Písničky, které doporučuji jsou: Carried AwayIt's Not My Fault, I'm HappyConstant Conversations.
Well, I really started to have a big thing for Passion Pit. They are just so cool and their sounds are absolutely amazing. I am listening to their last album Grossamer and here you have some songs, which I find interesting: Carried AwayIt's Not My Fault, I'm HappyConstant Conversations.


5 comments

 1. such great songs!!!!!!
  ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  kisess dear!!

  ReplyDelete
 2. Pekný postík :)
  Urob si chvíľku a poď na giveaway :)
  http://she-is-the-1.blogspot.ch/2012/10/giveaway-iv.html

  ReplyDelete
 3. Ó, tak tahle muzika mě zvedla ze židle! Moc díky!!! ;-)
  Vivi

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)