Social icons

TEKUTÉ ZLATO

25 April 2014
Od té doby, co se věnuji pleťovým olejům, musím silně přemýšlet (a to bolí) proč jsem si je nenašla dřív a proč o nich tak málo slyším nebo proč je skoro nikdo v mém okolí nepoužívá... Znám maximálně dva blogy, kde se o nich dočtete. 
Například u nás doma mi to nevěřili a teď už mažou skoro všichni a máme doma olejové království. Ale o tom až příště.. Dneska se bavíme přece o ARGANOVÉM OLEJI nebo-li tekutém zlatu.
1. Vyrábí se v Maroku za velmi těžkých a zdlouhavých podmínek. Měla jsem tu čest to vidět na vlastní oči minulý rok na cestě do Sahary. Proto je jeho cena tak vysoká. Nekupujte levný argonový olej, jelikož nebude pravý.
2. Na obalu musí být napsáno 100% argan oil nebo 100% argania spinosa kernel oil, jak vidíte u toho mého. Nekupujte, pokud najdete s něčím jiným. Je to FUJ!
3. Stejně tak pravý arganový olej bude v tmavém obalu, jelikož na slunci ztrácí své drahocenné schopnosti. Tudíž ta věc od Redkenu s rádoby arganáčem se s ním ani nesetkala.
4. Znovu připomínám, že to jsou povídačky, že na mastnou pleť olej nepatří. Právě naopak. Pravý arganový olej se krásně vstřebá bez větší mastnoty. Používají se totiž pouze čtyři kapky maximálně.
Ještě větší blbost je, že po arganovém oleji budete mít beďary. Pouze, pokud máte chemickou slátaninu doma a nedodržujete správné dávkování. Ale i tak se mi to zdá divné.

ÚČINKY
1. Nehty - když se chci zbavit nepěkné barvy na nehtech po odlakování, beru arganáč. Vždy ho nějakou tu chvilku masíruji do nehtu a jeho okolí, většinou na večer, ráno se probudím s krásně lesklými a zdravými nehty.

2. Pleť- Neuvěříte dokud nezkusíte. Nepoužívám ho každý den. Přeci jenom teď zkouším asi čtyři další oleje, ale i tak po každém použití na noc se ráno probudím s pletí jako miminko, hojí úplně všechno a vyhlazuje pleť. Ať se propadnu pokud kecám! Na den si z něj můžete udělat přírodní BBcream. Sjednocuje a krásně hydratuje pleť. Ano, olej hydratuje pleť. Zevnitř. Přesně jak to má správně být. Protože je nejblíže tělesnému tuku.

3. Vlasy - zaceluje konečky a celkově posiluje vlasy. Což jen tak něco nezvládne. Ošetřuje i pokožku hlavy.

Další použití - suché, rozedřené paty, ekzém, různé ranky a drobné zranění, pokud chcete předejít jizvám (hlavně po akné!), prostě se celkově pere s kožními problémy jako takovými. A hlavně, dámy, předhání se s vráskami, vyhlazuje je a zabraňuje předčasnému stárnutí.

Samozřejmě stále záleží na typu vaší pleti, mně doktoři nikdy nepomohli, tak se o sebe starám sama. Záleží jen na vás. Nemusí vám to vůbec sednout už jenom pro pocit. Arganový olej na sobě ale nepocítíte. Někde se můžete dočíst, že má nevábnou vůni, což ale u toho úplně pravého neplatí, ten má neutrální až příjemnou vůni. Můj najdete ZDE.
Už jste ho někdy zkusili? Chystáte se? :)
Instagram / Ask / Bloglovin'

4 comments

 1. to to opravdu takto funguje? Wow, tak to musím vyzkoušet, děkuji za tip! :)

  ReplyDelete
 2. Děkuju za tip, vypadá to super, vyzkouším :)

  ReplyDelete
 3. Tenhle arganový olej od Arganeol je parádní! A označení "tekuté zlato" je víc než zasloužené... :-)
  Bebe

  ReplyDelete
 4. argan je skvely! naucila jsem se, ze se ma nanaset na navlhcenou plet nebo alespon vlhkymi prsty pak plet lepe vstreba hydrataci. pokud se oleje nanasi na suchou plet mohou casem vysusovat

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)