Social icons

CESTUJTE LÉPE A LEVNĚJI | COUCHSURFING

25 May 2014
Tento článek měl být původně shrnutí všech mých typů o cestování. Je toho ale tolik, že jsem byla nucená to rozdělit a první si můžete přečíst o jedné z nejlepších vymožeností ohledně sociálních sítí.

Je sociální síť, která dává dohromady lidi s vášní pro cestování. Jedná se o bezplatné ubytování, většinou u konkrétních lidí doma, kteří vám nabízí jejich gauč. Samozřejmě, najdete zde určitá pravidla a musíte pro to něco udělat. Jejich stránka vás ale provede vším, i když jim občas blbne. :)

zařiďte si profil, dobrý profil - to znamená, že o sobě vyplníte každou krávovinku. Nikdo vás neubytuje, pokud si o vás nemůžou nic přečíst nebo se vaše zájmy neshodují.
Podívejte se třeba na ten můj a nechcete se inspirovat. I já mam stále na čem pracovat. Nemusím snad podotýkat, že je vše v angličtině.
žádosti o couch - buďte otevření, důkladně si přečtěte profil vašeho couchsurfera, najděte podobnosti, vypište vše, co vás napadne, vše o vašem pobytu a proč jste si ho zrovna vybrali. Připravte se, že budete psát hodně žádostí, než vás někdo vezme. Hlavně pokud nemáte ještě žádné pozitivní reakce na vašem profilu. Zkoušejte vždy dál, stojí to za to.
načasování - piště v čas, já psala 3 měsíce dopředu a sehnala jsem couch až po dvou, když už jsem to vzdávala a společně s přítelem jsme napsali asi tak 100 žádostí. Bohužel, někdy vám ani neodepíšou, nebo vám prostě nevěří, což se může stát. Pokud jste ale doopravdický cestovatelé, tak se nenecháte odradit.
odpovědi - vždy odepište! Nikdy nevíte, kdy se budete na dané místo vracet a budete potřebovat dalšího couchsurfera a je to také zdvořilost.
je to risk - o tom žádná, ale couchsurfing je síť, která spojuje lidi právě kvůli této zálibě, pokud to chcete dělat jenom kvůli neplacení za ubytování, nemá to cenu. Musíte mít chuť se seznamovat, poznat jinou kulturu, mít snahu a nebýt líní. Zde se o vás nikdo starat nebude.
komu důvěřovat a jak si vybrat couchsurfera - dole na každém profilu najdete reakce lidí týkající se vašeho pobytu u někoho nebo hodnocení lidí, které vy ubytujete u vás. Pozitivní, neutrální, negativní. Viděla jsem jen jednou negativní, většinou si lidi dávají pozor. Samozřejmě, čím více pozitivních reakcí, tím více šancí na nová dobrodružství. Osobně vybírám vždy lidi s fotkou, hodně informacemi a pořádně si čtu podmínky pro couch. 
moje zkušenosti - Berlín a Amsterdam jsou moje dvě první vlaječky a nemůžu si stěžovat. V Berlíně nás slečna nechala úplně samotné v bytě a v Amsterdamu jsme měli pokoj jenom pro sebe. Dostali jsme vždy veškeré info, co jsme potřebovali a ještě víc. Surfeři vám poví spousty věcí, co v hotelu nebo na infu neřeknou, podělí se s vámi o oblíbená místa (neturistická), ukážou vám všechny trasy, cesty a vydařená místa....

Na závěr bych chtěla ještě jedou zopakovat, abyste se nebáli a šli do toho. Zkuste jet v páru, s přítelem, kámoškama nebo kámošem. Většinou maximum jsou tři lidi pro ubytování. Já holkám couchsurferkám přivezla malý dáreček a pozvání aspoň na večeři neuškodí. Je to všechno o důvěře a radosti z poznávání něčeho nového. Pokud jste například z Prahy, Brna a máte volný gauč, nabídněte ho. Nikdy nevíte, z jaké země k vám lidi mohou přijet a kam se můžete dostat. :)
Máte už profil? Přidejte si mě do přátel a zeptejte se, na co potřebujete, ráda pomůžu!
Zdroje obrázků: 12


1 comment

  1. Vyzkoušela jsem v Kodani a bylo to báječný. Jedna holčina se mě ujala dost na rychlo, pár dní předem... měla jsem kliku :-). Ještě u sebe měla jednu noc co se kryla se mnou další dvě holčiny takže jsem poznala i ty... a ještě pár jejích kolegů/kamarádů z práce jelikož nás pozvala na firemní večírek, šéf jí řek ať nás prostě vezme s sebou. Bez ní bych taky neobjevila muzeum úplně zadarmo a super místo s cupcaky. Doporučuju opatrnost... a i když jsem četla spoustu pozitivních komentářů na mojí hostitelku tak sem se i tak trochu bála.... ale stálo to za to ;-). Až se konečně dostanu k článků se zážitky z Kodaně... určo k tomu přidám svojí zkušenost s couchsurfingem.
    Aneb jak říká Anet... nebojte se a zkuste to ;-). Opatrní buďte samozřejmě taky.

    ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)