Social icons

INSTALIFE

20 November 2014
Jako správná česká žena si jistě pamatujete tu scénu, kde Simona Stašová v Románu pro Ženy hned na začátku cestuje vlakem. Stylova, krásna žena a naproti ní sedí... Typický český muž...

Včera jsem jela ve vlaku s typickym českým mužem. Pokud to tak mohu říct. Víte, od té doby, co žiji s Italem, jsem si zvykla na jistý standard. Standard jako třeba, že se jí se zavřenou pusou! Hlavně teda na veřejnosti, že se nesmrká mezi lidmi a už vůbec se nesrká, prosím.
Cesta vlakem, každý týden dvakrát, je pro mne místo naprosté relaxace, kde na mne nikdo nemůže. Bohužel někdy se to nezdaří, ale od toho máme muziku v telefonech či iPod.
Jelikož právě čtu užasnou knihu Eat, Pray, Love, kterou si labužnicky vychutnávám a kapitolu o Italii čtu na dvakrát, jsem velice neurotická, co se týče někoho, kdo mi každou minutu odkašlává hranolky, co si zrovna narval do tlamičky.
Víte, ja neříkám, že všichni čeští muži jsou stejní a že každý Ital je úžasnej a musíte po něm skočit. My taky máme doma Itálii. Ale to vám povim, kdyby mi můj chlap jedl hranolky s otevřenou pusou, srkal, smrkal a podobně na veřejnosti, tak by to můj chlap nebyl. Protože jak by řekla Gretchen z Protivný Sprostý Holky, to je SILA! Všechno toto mi totiž předváděl chlapík kousek ode mne.
Nebudu tady rozvádět další informace o českých mužích, které slyším ze všech stran, ale jedno vám řeknu, kdyby ode mne někdy Marco odešel: Třeba kvůli tomu, že jsem typická česká žena, která si rada stěžuje nejlépe na všechno a nic jí není svaté. Tak.. Tak se nechám zavřít někam do pustiny a už nikdy nevylezu.
Proč doma české maminky neučí jejich české chlapečky, jak se správně papá a jak se chovat k ženě?
A prosím vás, v přítomnosti ženy, sundejte si tu kšiltovku z hlavy.


1 comment

Thank you for your lovely comments! :)