Social icons

VIENNA

20 January 2015


Do Vídně jsem chtěla již dlouho, protože mi přišlo, že tam snad byli všichni a vždy ji opěvovali. Svoji první dovolenou jsem nechtěla strávit učením, tudíž jsme alespoň na víkend vypadli z Prahy. 
Cesta
Se Student Agency vás to nevyjde draho, cesta trvá něco málo přes 4 hodiny a s jejich busem Fun&Relax je to pohodička. :) Cenově o trochu dráž je to vlakem, jede o něco kratší dobu, ale budete riskovat velice časté zpoždění.
Památky, hotel, centrum
Jelikož jsme jeli jenom na chvilku, vzali jsem si hotel rovnou v centru. Vídeň je poměrně dražší, takže za metro dáte 2,20e, proto je lepší být hned v centru a všechno odchodit. Až na Schönbrunn, ten najdete mimo centrum. Pokud jste zdatní sportovci, vše se dá odchodit.
Bohužel, Práter jsme už nezvládli, na ten je potřeba samostatný výlet. :)
Z památek je nejlepší samozřejmě již zmíněný SchönbrunnHundertwasserhaus-jak samotný dům, tak museum, pro mě nejlepší věc na Vídni, Belvedere a Rathaus. Na Vídeň vám bohatě stačí dva dny.
Nákupy
Ohledně nákupů jsem byla velice spokojená, obchody jsou tam obrovské a teď na slevy všechno vyšlo o dost levněji než v Čechách, hlavně taková Zara. Forever 21 pro mě bylo neskutečným zklamáním, smrdělo to tam jak v Primarku a byla to pěkná hrabárna. Né, že bych měla něco proti Primarku, ale alespoň se netvářim jako extra kvalitka. Já si oblíbila hlavně sportovní obchod Snipes, kde jsem si konečně koupila Air Max. V obchodním domě Steffl najdete všechny luxusní značky. Původně jsem jela do Vídně i pro hodinky Marc Jacobs, ale bohužel i zde jsou poměrně předražené, skoro o 40e. Takže zase nic.. Hlavní nákupní ulice je Kärntner strasse hned u Stephansplatz.
Pravděpodobně se tam podíváme ještě jednou, možná tento rok, hlavně kvůli tomu Práteru. :D 

Byli jste ve Vídni? Chystáte se? Zapomněla jsem něco? 
10 comments

 1. Pěkné fotky..a ve Vídni jsem byl už nesčetněkrát a ten dům z druhé fotky je mi neznámý..příště to musím napravit, dík za tip ;)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  ReplyDelete
 2. pěkné fotky, já jsem ve Vídni byla už dvakrát a tento rok se taky chystám. :) ve Forever 21 jsem byla a prišlo mi to tam moc pěkné tak neviim :/

  ReplyDelete
 3. Víden je krásná, ale pro mne už okoukaná:/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nikdy jsem tam předtím nebyla, pro mě to byla novinka. Pardooon za okoukané fotky :))

   Delete
 4. Vídeň, to je moje láska. Strašně ráda se tam vracím!

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)