sintra | palácio nacional da pena

10/16/2016

Do Sintry jsem se doopravdy těšila, věděla jsem, že zde uvidím to nejlepší a taky se tak stalo.
Cesta
Sintra je městečko u Lisabonu, dostanete se sem vlakem z nádraží Rossio, které je hned v centru. Jízdenka vás bude stát něco kolem 2,40 jedna cesta, ale nejsem si tím úplně jistá. Pokud jste četli minulý článek o dopravě, doporučuji kartu nabít alespoň na pět euro nezávisle na zóny. Doopravdy nedoporučuji plánovat výlet na víkend. Je to velká turistická atrakce a ztratíte nervy. My jeli ve čtvrtek a už takhle byl vlak nacpaný. Ušetříte spousty času a zde ho budete potřebovat, výlet je to minimálně na dva dny. S dětmi možná ještě více.
Za sebe doporučuji chodit po městě pěšky. My byli zatím jen v Paláci Pena, ale to nám zabralo jeden celý den a pěšky si sice máknete, ale uděláte si super túru v neuvěřitelných lesích, co vedou na hrad Moors nebo právě do našeho cíle. Cesta je jak do Narnie či někam do pohádky. Snad to z fotek aspoň trochu uvidíte. 
Taky počítejte, že všechno bude něco stát. Hrad Moors, kam jsme nešli, je za 8euro a Pena i se zahradami za 14, nejsou zde žádné studentské slevy, jen pro rodiny a důchodce. Můžete si i pořídit balíček všeho, ale cenu si nepamatuji, počítejte kolem 20 a všude se dalo platit mezinárodní kartou. 
Doporučuji si taky udělat sváču, jelikož cestou na kopec nic nepotkáte a pokud máte low budget jako my, všem turistickým restauracím se vyhněte, protože ceny jsou doopravdy přehnané.
A o krásném paláci a zahradách si můžeme povídat příště, jelikož mam další bambilioń fotek. Krásný den všem! :)

You Might Also Like

1 COOL COMMENTS

Thank you for your lovely comments! :)

PAGEVIEWS

Blog Archive