naše cesta po vysněných portugalských plážích II.

12/01/2016


Když jsme dojeli na místo, sranda náš přešla, jelikož fotograf byl velký sportovní nadšenec. Já proti sportu nic nemam, je to velká část mého života zatím, ale tohle bylo trošku too much.
První problém bylo naše oblečení, kdy spisovatel chtěl mít ležérní pár, ale fotograf sportovce. Takže jsme se museli převlékat do věcí, které stejně sportovní nebyly..
Musím ale říci, že potom to šlo hladce a když se fotograf otrkal, tak nás nechal i dýchat a první den byl vážně super, plný dobrého jídla a zkoušení našich turbo kol.
Ta pravá sranda začala druhý den, kdy bylo na řadě sledování plameňáků, o kterých jsem měla vědět info, protože v článku jsem ornitolog. Kdo by to byl řekl.
Samozřejmě o nich nic nevím, museli jsme vézt na soukromý pozemek, brázdit cestu, která ani nebyla pojízdná, sedřela jsem si nohy do krve, Marco spadnul z kopce z kola a já to neviděla, kdy na konci cesty, která byla slepá, nebylo kam utéct a jediná možnost byla se vrátit ty tři hodiny hrůzy zpět nebo vláčet kola po kolejích! Kdy jsem doopravdy myslela, že zůstanu na místě a už se nikam nehnu. Nakonec jsme museli ty třiceti kilová kola táhnout přes zarostlé pole plné mega hovínek od zvířete, které jsem nechtěla potkat, ale pořád lepší než jedovatí hadi, kteří určitě byli v okolí!
Byl to velmi kritický den, kdy jsem si řekla, že tohle za to vážně nestojí a příště raději zůstanu sedět doma. Samozřejmě, teď zpětně to bylo dobrodružství, které vám už nikdo nevezme a Marco se ujistil, že kolo k Italovi z Kalábrie přece jenom nepatří.
Fotky nedávají tomuto místo zadostiučinění, jelikož zde vedla doopravdy maličkatá cestička a okolo jen barevné bažiny a plameňáci, které jsme ale viděli jen z dálky. Zbožňuji tyhle místa, kam se člověk jen tak nedostane.
A o farmě ústřic vám povím zase příště! 

You Might Also Like

1 COOL COMMENTS

  1. Skvele fotky! Portugalsko je krasne:)

    www.bridgeofmemories.co.uk

    ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)

PAGEVIEWS

Blog Archive