Social icons

VILLAGE UNDERGROUND LISBOA

19 January 2017

Toto místo najdete asi půl hodiny od centra Lisabonu, je hned vedle LX factory, kterou určitě budete chtít navštívit, pokud se do Lisabonu chystáte. Myslela jsem, že o tom budu psát článek, ale popravdě moc se mi nechce, jelikož mi to přišlo jako až moc předražené místo, kolem kterého je obrovský humbuk. 
Pořádají se zde akce, je to umělecké, hipsterské místo plný malých obchůdků a kaváren. Strašně turistické a doopravdy si sebou vemte balík, pokud si něco chcete dát.
Hned vedle je ale Village Underground (facebook), což už je něco o moc lepšího. Na stránkách mají napsáno, že je to certifikovaný kreativní inkubátor. Recyklují kontejnery a nejen to na kancelářská, kavárenská či jen tak místa, spojují se s různými umělci a jednoduše tvoří. Musím se přiznat, že samo místo mě naplnilo hroznou radostí tvořit a myslím, že i na fotkách to jde vidět. Moc jsme si to tam užili, i když teda byla pěkná kosa. Kousek vedle najdete i staré, odložené tramvaje, kde můžete nafotit taky pár super fotek. 
Osobně všechny tyhle zrecyklovaný, umělecký místa, který se nikomu nevnucují, miluji. Jsou vyloženě fotogenický, ne takové to umění, které vám nic neřekne, ale jednoduše to dává i tak smysl. jestli mi rozumíte.
Pokud se sem chystáte, tak si na to pár hodin nechte stranou, cestou potkáte určitě další super místa. Což je to super na Lisabonu, nikdy nevíte, co se schovává za dalším rohem. Třeba bezďák, který se vás bude snažit odrbat. 

3 comments

  1. Wow, to miesto vyzerá naozaj zaujímavo. Nikdy som o ňom nepočula.

    http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

    ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)