Social icons

THINGS TO DO IN LISBON | THE COLORFUL HOUSES

23 February 2017
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon a jeho domečky, jídlo pro můj instagram!
Je něco lepšího než krásný a barevný život (a instagram, haha)?
Taky se vám to tam nejvíc líbí a mam z toho radost, snad vás to přesvědčí k návštěvě tohoto města. Pozor ale, všechno fotím během krásných slunných dnů, když prší, tak to samozřejmě takto nevypadá! 
Tyhle domečky v podstatě najdete kolem celého města. Ty nejstarší jsou v části Alfama (GUIDE TADY) tam se doopravdy pokocháte, hlavně oči vzhůru. Dávejte si bacha, pejskové zde kakají, kde se jim zachce, takže se zase tolik nekochejte a koukejte pod nohy. A nenechte se zmást tou krásou, uvnitř je to bída, co vám brzo spadne na hlavu. 
V centru samozřejmě najdete už novější, zrenovované domy, které já tolik nemusím, ale když se projdete do části Intendente a Anjos, tak tam jich objevíte spousty, hlavně ty rohové a zvláštně tvarované.
Ty vysoké, barevné, které často vidíte u mě na instagramu, jsou v části kolem našeho domu. Což je Bica, Bairro Alto, Estrella a Lapa. Najdete zde i spousty malých kaváren a barů, vyloženě na krásnou jarní procházku. Pokud se chystáte do muzeu Nacional de Arte Antiga (více tady), jděte ulicí Rua da Esperanca, R. Santos-O-Velho a R. das Janelas Verdes. Hned naproti muzeu je úchvatná, růžová budova, taky je na jedné z fotek.
Doopravdy se stačí jen projít ve městě mimo centrum, nejen, že nasajete atmosféru, ale taky najdete spousty krásných míst, o kterých jen tak nějaký turista neví. 
Co se týče úpravy fotek, tak určitě vždycky tomu dodám nějakou šťávu, protože miluji barevné, veselé a prosvětlené instagramy. Pro úpravu těchto fotek používám A Color Story appku.
Přidejte se do skupiny Czech Travel Bloggers na facebooku, kde můžeme sdílet a pomáhat si s našimi výtvory. :)

ENGLISH
Lisbon and its houses, food for my instagram!
Is there anything better than colorful and beautiful life ( and instagram, haha)? 
And you love them on my instagram and that is making me so happy, maybe it will even convince you to visit this city. But be aware, all photos are taken during the beautiful sunny days, because when it rains, it obviously does not look like this!
You can see these houses all around the city. The oldest ones are in Alfama (GUIDE) you should definitely check them out, look up! Be careful, dogs are running free here and they poop free as well, so just sometimes check your feet.
In the center, of course, you will find newer, renovated houses. But when you walk into part like Intendente or Anjos, there are tons of old ones with new looks, especially the corner ones and oddly shaped ones.
Those colored buildings, that you often see on my instagram, are really close to our house. Which is Bica, Bairro Alto, Lapa and Estrella. There are also lots of small cafes and bars, made for a good coffee and lovely spring walk outside. 
If you are going to the museum Nacional de Arte Antiga (more here), walk along Rua da Esperanca, R. Santos-O-Velho and R. das Janelas Verdes. Just opposite the museum, there is a fascinating, pink building, also on one of the photos.
Honestly, just pass around and outside of the city center, not only you will soak up the atmosphere, but you will see several places without crazy tourists around.
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
Lisabon, Lisbon, Portugal
DID YOU FIND THIS ARTICLE HELPFUL? SHARE IT ON PINTEREST, YOU WILL MAKE MY DAY.
Všechno o Lisabonu - rady, tipy, triky, život najdete TADY | Everything about Lisbon check HERE

15 comments

 1. Úžasné!!! Až skoro nemám slov. Co tak koukám, musí to být úžasné město! :-)
  www.kralicimama.blogspot.cz

  ReplyDelete
 2. Tvůj blog jsem objevila náhodou a už teď jsem z něj naprosto unešená. Nádherné fotky, skvělé články.. teším se na příští :)

  http://moimelea.blogspot.cz

  ReplyDelete
 3. No krásný, fakt hraje všemi barvami, kouzelný, insirující, skvělé fotky :)

  ReplyDelete
 4. Jo, mně to definitivně přesvědčilo tam jet! Nádherný! ♥

  ReplyDelete
 5. Ahoj Anet,
  tak jsem si teď ráno udělala čas podívat se pořádně na tvůj blog. Super, moc pěkný! Vím, že Lisabon je krásný město. Bohužel ještě jsem neměla příležitost se tam podívat. Ale snad to jednou vyjde. Ať se ti daří! :)

  ReplyDelete
 6. Moc příjemný blog a krásné fotečky :-) ty domečky jsou úžasné, jeden jako druhý :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete
 7. Moc krásně fotíš, strašně se mi tu líbí :) Příjemný blog :)

  ReplyDelete
 8. Nádherné fotky, v Lisabonu jsem nikdy nebyla, ale jednou bych se tam opravdu chtěla podívat :)

  ReplyDelete
 9. Lindas fotos :)

  http://trapeziovermelho.blogspot.pt

  ReplyDelete
 10. Krásné fotky, tvůj instagram mám moc ráda! Lisabon chci navštívit už hrozně dlouho (po tvých článcích ještě víc). Snad se brzy objeví nějaké výhodné letenky!

  ReplyDelete
 11. Ty mraky nad tema barackama v prvnich fotkach jsou uchvatny! Mas moc krasny fotky, a Instagram taky! Jedu tam pristi tyden, tak doufam, ze vyjde pocasi a bude se dobre fotit. :) Muzu se zeptat, mas tam nejake oblibene muzeum? Neco, co bys doporucila first time navstevnikovi Lisabonu, kdyz ma jen 3 necele dny na mesto? :-)

  ReplyDelete
 12. Bože, to je niečo neuveriteľné! Nemôžem sa nabažiť týchto fotiek! Krása :) Lisabon musí byť krásny. Kiežby sa aj mne raz podarilo dostať niekam preč a vidieť svet :)

  ReplyDelete
 13. Nojoo barevne domecky, to je moje. V lete frcim domPortugalska, tak se necham inspirovat tvymi clanky! :)

  ReplyDelete
 14. I've always been in love with azulejos but there are many other buildings that are beautiful. You have captured them very well. Thanks for sharing...
  Vanessa

  https://wanderlustplusone.com

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)