Social icons

THINGS TO DO IN AVEIRO | COLORFUL COSTA NOVA

13 May 2017
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Naše cesta do Aveira měla vypadat úplně jinak. Přiznám se vám, že jsem plánovala po Aveiru jiné portugalské město, kde se kolem léta děje vždy něco speciálního. Je to velmi malé městečko, není nějak významné, ale pro něco je hrozně známé. Víte někdo? Pojedeme tam až v létě, tak buď to někdo uhádnete nebo si budete muset počkat. Ale zblbla jsem to a musel se vymyslet záložní plán na jedno celé ráno a odpoledne, než vyrazíme do Porta.
A jak jsem psala v minulém článku, na Aveiro vám stačí jen jedno odpoledne a já jsem v Aveiru nenašla přece ty barevné, pruhované domečky. Takže se za nimi jelo na pláž.
Pláž se jmenuje Costa Nova a nesmíte ji minout, protože tohle je instagramový a barevný ráj. Nejen, že pláž je úžasná, ale celé maličké městečko se skládá jen z barevných baráčků, jak vidíte na fotkách. Přátelé, nikde nikdo! Potkali jsme jen asi jednu skupinku turistů a toť vše, krasavec!
Ten den mělo být i zataženo, ale vyšlo nám i počasí, takže se fotky s modrou oblohou povedly. Prostě paráda! Byli jsme tam dohromady asi dvě hoďky, dostanete se sem busem z Aveira asi za 40min a vyjde vás to na 7e se zpáteční jízdenkou. Jízdního řádu se nedovoláte, musíte jen čekat až přijede. Ten na internetu není aktuální a bohužel ani ten na zastávce.
Určitě bych si jak Aveiro, tak jeho okolí nenechal ujít, pokud si potrpíte na hodně barev, občas nějaký ten kýč, ale já z toho žiji.
Přiznám se, že občas vybírám další destinace podle instagramu a podle míst, které neznám a nemá je někdo jiný. Jak to máte vy? Jste taky tak posedlý nebo podle čeho se inspirujete na další cestu?
Pro mě byla Barcelona poslední tečkou a do turistického města pojedu jen pokud není zbytí nebo pokud je tam vážně něco velmi zajímavého, ale to už musí být. A bych se vám ještě k něčemu přiznala, občas mam tak strašně moc Lisabonu plné zuby, všech těch bezohledných turistů, naštěstí je zde spousty míst, kam před nimi utéct a Lisabon je velký, takže se to ještě dá.
A ještě mi řekněte, jaké nejlepší neturistické místo, co jste kdy navštívili?
Right after Aveiro, we wanted to go to another place near to this town. Unfortunately, I didn't check my info properly and we couldn't, but we will still go soon in summer. Can you guess which other city near Aveiro I mean? There is something really special happening in summer.
Anyway, I couldn't also find those small, striped, colorful houses in Aveiro and again I didn't check that they are on the near beach Costa Nova. You will get there by bus from Aveiro's city center, for 7e, just wait at the bus stop, it will come eventually. Buy your ticket at the driver’s and go out at the last stop; you will see it already from the bus.
It is such a cute and magical small place. I absolutely loved it, mainly around this time there was absolutely no one around. Just another group of tourists. 
I really recommend this place in Portugal, out of all my travel tips and recommendation about Lisbon and Portugal, this colorful village was a blast! For sure, during holiday season it will be crowded with people, but still worth it. You will at least try something new.
Tell me, which place without tourists you visited last? Was it your favorite place? Would you recommend me any place like this for my next travel?
To tell you the truth, I usually choose the place according to instagram, searching for places without people and unknown towns.
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
Portugal, Aveiro, Costa Nova
DID YOU FIND THIS ARTICLE HELPFUL? PLEASE, SHARE IT OR LET OTHER PEOPLE KNOW ABOUT IT. :) THANK YOU AND HAVE A GREAT TRAVELS.


14 comments

 1. Wow! Indeed, very nice colors, very photogenic neighborhood! <3 I love it!

  ReplyDelete
 2. Aveiro is amaizing! Have you tried eating "ovos moles"? They are the best!! Super yummy XD
  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  ReplyDelete
 3. You've captured its beauty perfectly. Great post!!!!

  ReplyDelete
 4. Tohle je nadhera! Domky vypadaji bozsky. My teda ted naposled jeli do Portorika protoze jsme chteli na "spanelskofonni" karibsky ostrov a chteli se vyhnout dnes jiz turisticke Kube ci resortove Dominikanske rep. A byli jsme na mistech. Jinak jedna z nejlepsich neturistickych mist byly pro me asi zatim vesnicky v Burgundsku. Pekny vikend a tesim se na dalsi clanky z vasi cesty!

  ReplyDelete
 5. Boží, snad ještě trochu krásnější než Aveiro! Moc se mi líbí, že nám dáváš tipy na místa, která nejsou tak známá. Asi budu muset příští rok navštívit Portugalsko! A abych přidala nějaký tip na ne moc turistické místo, před několika lety jsem byla v létě na dovolené v UK a pár dnů jsme bydleli v přímořském městečku Southwold, nádhera, barevné plážové domky, typické britské cihlové domky, mola a maják. Turistů jsme tam moc nepotkali, ale třeba se situace za ta léta změnila.

  ReplyDelete
 6. To jsou krásné fotky. Zlepšilo mi to hned náladu (v ČR prší a trochu deprese), takže moc děkuji. Jinak místa si vybírám dle toho, kde jsem nebyla, ale velmi ráda se vracím, kde se mi to líbilo. Cambridge mě tak poznamenala, že ji navštěvuji snad při každé návštěvě v Anglii :D:D

  ReplyDelete
 7. O wow, how beautiful and fun those buildings are!

  ReplyDelete
 8. Tie domčeky sú prekrásne. Tam musí byť radosť žiť :)
  Ja mám veľmi rada navštevovať takéto malé mestečká.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  ReplyDelete
 9. Tyjo, moc krásný, tohle jsem nikde asi neviděla, úžasné domky. S tím busem to musí být o nervy, ale zas takovýmu místu se to odpouští :)

  ReplyDelete
 10. I love your pictures! Costa Nova looks incredible really - thanks for sharing. Will add it to my list of places to go :)

  ReplyDelete
 11. I'm obsessed about this place now. The houses, they are so colourful and gorgeous. They look like large beach huts.
  Vanessa

  https://wanderlustplusone.com

  ReplyDelete
 12. Amazing photos! The colors are awesome - I'd love to visit this place. Thanks!

  ReplyDelete
 13. This is the most colourful place I have seen in a long time. Stunning, would love to visit there one day!

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)