Social icons

5 THINGS IN LISBON II.

29 July 2017
Costa da Caparica, Portugal, Lisbon, Ejnets


Krásný den všem! Dneska pokračuji ve velmi oblíbeném článku, 5 VĚCÍ V LISABONU. Naposledy to byl doopravdy hit, takže takhle už budu pokračovat do nekonečna. Opět to vezmeme přes jídlo, zábavu a relax. A kdo jste nečetl, TADY je ten první.

Happy day everybody! Last time it was a huge hit, so today there are other 5 THINGS TO DO IN LISBON. I think I will keep this going till I can with other destinations as well. This time again - food, fun and relax and HERE is the first article if you missed it.


I.
Costa da Caparica
Zkusit surfovat v Portugalsku je základ všeho. Nám do teď vyhovovala pláž Carcavelos, ale před léto je zde až moc lidí a žádné vlny. Děkuji Janče (INSTAGRAM) za to, že mi ukázala, kam se na Caparicu jezdí, jak za sluncem, tak za surfem a za krásnými barevnými domky. Přes léto je to totiž super. A cesta vás vyjde se zpáteční jízdenkou (3,60e) o dvacet centů levněji než do Carcavelos.

To try surfing in Portugal is one of the MUST-DO. Till now we were going to Carcavelos, but thanks to my friend Jana (INSTAGRAM) we started to go to Costa da Caparica again. It is perfect for surfing during summer, there are these super cute colorful houses, not so many people and it is cheaper to go here than to Carcalevos. 
Costa da Caparica, Portugal, Lisbon, Ejnets
II.
Quiosques
Kiosky v Lisabonu už patří k tradici a určitě byste se u jednoho měli zastavit. Nejen, že mají skvělou kávu, ale i víno, které vidíte na obrázku. Tenhle malý zázrak vás okamžitě opije a říká se mu rozesmívač žen. Kiosky několik let nazpátek skoro neexistovali, ale Lisabon měl skvělého starostu a ten se rozhodl je rozdat mladým lidem za minimální ceny s tím, že jejich tradici znovu rozjedou. A povedlo se.

The famous kiosks in Lisbon are already a tradition and you should definitely stop by. Not only do they have great coffee, but also the small wine you see in the picture. This little miracle makes you immediately drunk and it is super yummy.
Lisabon, Portugal, Lisbon, Ejnets
III.
Coconut Bread/God's Bread
Opět děkuji holkám, že mě na něj upozornily, jelikož jsem žila v domněnce, že to je chleba s drobenkou. Určitě se po něm podívejte, je to totiž kokosová nálož a velmi tradiční sladkost v Portugalsku.

Another traditional sweets in Portugal is God's bread. I was walking past this yummy bun for such a long time, thinking that this is another pastry with sugar. Well, it is not. It is a coconut heaven and you should try it in Portugal.
IV.
Concerts
Osobně si myslím, že chodit na koncerty během cestování vám dá nádech toho, co dělají místní a kam místní chodí. Proto kdykoliv někde jsme, první koukáme na kapely, co zde zrovna vystupují. V Lisabonu doporučuji určitě Music Box v Pink Street a ope-air v Algés.

We have seen several gigs and festivals in Lisbon and all of them were great! If you wanna travel like a local, check for some cool concerts at your next destination. Mainly in Lisbon, all of them are great. My favorite? Music Box and open-air in Algés.
Lisabon, Portugal, Lisbon, Ejnets
V.
To.B Burger
Nejlepší burger ve městě. To.B a jeho maso z Azorů. Naprostá bomba a lahoda. Cenově také nevychází špatně a doopravdy se pořádně nadlábnete.

The best burger in town. To.B and its meat from Azores. The top of yumminess. The prices are not so bad as well and you will go out completely happy and full.
Lisabon, Portugal, Lisbon, Ejnets, To.B Burger

DID YOU FIND THIS ARTICLE HELPFUL? SHARE IT AND LET OTHER TRAVELERS KNOW ABOUT THIS MAGICAL PLACE. THANK YOU. :)

Lisabon, Portugal, Lisbon, Ejnets

Cestování na vlastní pěst, bez pravidelného příjmu je těžké. Pojďme si navzájem pomoci, ZDE najdete kredit na airbnb.com, pomůžete jak sobě, tak i mně, pokud se zaregistrujete pod mým linkem. Díky :)

As you probably know, travelling by yourself without any income is hard and challenging, help me and yourself by registration HERE on airbnb.com for some extra money for our amazing travels. Thank you so much! :)

8 comments

 1. you like god's bread? ahah it's one of my fav things to eat at breakfast ;) cool sugestions!

  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  ReplyDelete
 2. Až bude někdy Lisabon mým plánem, což snad určitě bude, tyhle posty mi poslouží místo průvodce :)

  ReplyDelete
 3. wov, tam se asi jentak nepodívám, ale je to nádhera.:)
  Kéž by to bylo blíž.
  Somethingbykate

  ReplyDelete
 4. I'm from Lisbon and I didn't knew To.B Burger, it seems very cool!! Nice tips!!

  ReplyDelete
 5. Burger a kokosové bochánky, to bych si dala :) surfování bych se asi trochu bála, ale musí tam být krásně :)

  Lady Lenna

  ReplyDelete
 6. wow ... enjoyed it, thanks

  ReplyDelete
 7. ó, tak všetky sú úplne nádherné! :).
  úžasné fotky, dokonalé miesta a typy... hneď by sa tam človek s radosťou vydal! :).

  KEJMY ♥.

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)