Social icons

život v Lisabonu | aneb co se zase stalo?

24. listopadu 2016
Lisabon, Portugalsko, cestování, ejnets

1. Ze stropu v obýváku se nám odloupnuly, ups, dráty vodící elektřinu, zase, takže krásně visí přes celou místnost a nikdo se toho nesmíme dotknout a nikdo to nepřijde opravit.

2. Konečně jsem našla levná a dobře vypadající chia semínka (tady nadlidský úkol) jako bonus v nich byli červi. Považuji to za znamení, abych se krmila jen v mekáči.

3. Když se chcete dopravit do největší arény v Lisabonu na koncert, uvědomte si, že jste v Portugalsku a že když vylezete z metra či vlaku, nikde nebudou žádné ukazatele, kam máte jít. To platí pro všechno.

4. Taky počítejte s tim, že když je na stránkách příměstských vlaků napsáno, že zaplatíte 1,25 a vy si tudíž řádně nabijete kartu s touhle částkou a i na cestu zpět, bude vás to stát samozřejmě 1,80, protože jste v Portugalsku a protože prostě tak to je! Prej jsme měli blbou kartu (já ty karty podpálim!)... Nevim, proč jsme se ještě neponaučili?

5. I když se mají odpadky dávam jen před barák, protože proč mít popelnice, že? Vy všude okolo ty odpadky vidíte a všichni místní je tam dávaj, připravte se, že na vás stejně budou koukat jak na blázna a kroutit nevěřícně hlavou. Očividně přistěhovalci maj ty odpadky asi žrát...

6. A zatim asi poslední, takový už normální bod, KAPE NÁM VODA ZE STROPU V LOŽNICI KDYŽ PRŠÍ!


Lisabon, Portugalsko, cestování, ejnets2 komentáře

Thank you for your lovely comments! :)