Social icons

THINGS TO DO IN LISBON: CABO DA ROCA

18 February 2017
Cabo da Roca, Portugal
Mys Roca je nejzápadnější pevninský výběžek Evropy, takže máme za sebou další světový NEJ, což mi vždy dělá velkou radost. Pokud jste neřidiči jako my, nemusíte zoufat, spojení je sem z Lisabonu poměrně zmáknuté. Máte dvě možnosti, buď ze Sintry nebo Cascais busem číslo 403.
My zvolili z Cascais. Jak se dostat do Cascais sem vám psala TADY, z Cais do Sordé, což je vlaková zastávka hned v centru u řeky. Bus číslo 403 na tento mys je hned za vlakovou zastávkou, pod nákupním centrem, cesta trvá asi půl hodiny a stojí jedna jízda 3,30e a autobus také jezdí každou půl hodinu překvapivě pravidelně. Žádná sleva zde není. Takže s cestou do Cascais je to kolem 10e pro jednoho. 
Cestu sem jsme plánovali v týdnu, během jara se super počasím, což nám vyšlo. Během léta to nedoporučuji, protože už takhle jsme se zde vařili a bylo zde poměrně dost lidí, což znamená dost selfí tyčí a vy máte chuť ty nedobráky strčit z útesu. 
Strávíte tady maximálně dvě hodiny, projdete se kolem útesů, na maják nemůžete, což mě trochu mrzelo, ale můžete se vyvalit na kameny a pěkně se hřát, to je asi tak celé.
V podstatě to není nic špešl, ale já miluji všechny tyhle místa, kde se oceán mlátí se zemí a vy máte nádherný výhled na průzračnou vodu a celou tu přírodu okolo. Jednoduše pro kreativní lidi jako dělaný. Dokonce jsme našli i cestičku až dolů k oceánu, ale moje druhá půlka byla velmi líná, tak jsme tam nešli. 
Při cestě zpět do Lisabonu jsme se ještě prošli po Cascais promenádě do Estoril, kterou také doporučuji, je to velmi romantické při západu slunce a dokonce jsme viděli několik lidí, jak se už koupalo.

Navštívili jste někdy? Nebo to teprve plánujete?

Cabo da Roca is the westernmost extent of continental Europe just one hour from Lisbon. How to get there? You have two options, from Cascais or Sintra, with the same bus 403.
We chose option Cascais. To Cascais you can get from the train station Cais do Sodré in the center of Lisbon next to the river. The train takes around 40min and costs 1,8e. Once you get to Cascais, take the bus 403 for 3,30e which goes every 30min and takes around 30min as well to get to Cabo da Roca. Bus 403 is right behind the train station, under shopping center. Feel free to ask people around, they will know for sure since it is quite a turistic atraction. 
Cabo da Roca is basically just a series of cliffs and beautiful nature with a lighthouse. You can spend there max two hours and the rest of the day you can walk around Cascais or take a small walk to Estoril around ocean, the promenade is very special mainly during sunset.
Have you ever visited this place? Or are you planning to?
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
Cabo da Roca, Portugal
DID YOU FIND THIS ARTICLE HELPFUL? SHARE IT ON PINTEREST, YOU WILL MAKE MY DAY.
Všechno o Lisabonu - rady, tipy, triky, život najdete TADY | Everything about Lisbon check HERE

4 comments

 1. To je opravdu krásné místo! Nikdy jsem tam nebyla, ale do Lisabonu bych se moc ráda někdy podívala! Určitě si poznamenám i výlet na toto místečko :)
  Meet My Lovely World

  ReplyDelete
 2. Skvelé fotky, vyzerá to tam nádherne, celkovo by som sa rada do Portugalska niekedy pozrela :)

  ReplyDelete
 3. Jindy bych napsala "To vypadá krásně, ráda bych se tam někdy mrkla" ale teď můžu napsat "Díky za super tip, za tři měsíce jsem tam jak na koni!" :D ♥

  ReplyDelete
 4. Stunning <3
  https://colourfulmishmash.wordpress.com/

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)