Social icons

WHY TO VISIT | MADEIRA

27 March 2017
Madeira, Portugal
READ ARTICLES: I, II, III, IV, V, VI, VII

Na Madeiru jsem se velmi těšila, moc jsem si to ale nepřipouštěla, jelikož víme, jak to bylo s Barcelonou. Samé och a ich a houby z toho. 
Vždy, když někam jedeme, děláme řádný výzkum všeho, co musíme navštívit a jak se vyhnout turistům. Očekávala jsem od Madeiry tedy, že bude brutálně turistická, narvaná lidmi a předražená. Opak je ale pravdou. Jsme tady my a veškerý turisti jsou 60let a více, což znamená jedno: Žádné selfie tyče, žádné nakrucování hodinu na fotku, nedělají bordel, umí se chovat a jsou velmi sympatičtí. Asi stárneme taky.
Samozřejmě je to i obdobím, teď není sezóna. Báli jsme se počasí, jelikož předpověď ukazovala jen zimu a déšť. Máme každý den sluníčko a teplo. Ideální na výlety. Přeci jenom jste uprostřed Atlantiku, počasí se zde mění každou minutku.
Madeira je zelená, hodně zelená. Vzduch je neuvěřitelně čistý, stejně jako okolí Madeiry. Většina energie pochází ze solárních panelů a větrných elektráren. Nikde není bordel, lidé jsou na rozdíl od Lisaboňáků příjemní a nápomocní, i když úplně stejně zmatení.
Je to místo vyloženě na outdoor sporty a výlety. Nečekejte zde písečné pláže, zde je to spíše o pohybu než o válení se na pláži s koktejlem.
Můžete zde zkusit úplně všechno, co vás napadne a ceny jsou velmi, velmi nízké. Opět připomínám, jsme zde mimo sezónu, během léta může být všechno jinak.
Pokud chcete aktivní dovolenou, bez turistů, se spousty výletů a aktivit, Madeira během jara je nejlepší.
Madeira, Portugal
Madeira, Portugal
Madeira, Portugal
Madeira, Portugal
Madeira, Portugal
Madeira, Portugal
Madeira, Portugal
Jak se dá na něco takového ušetřit? Od té doby, co jsem tady, tak víte, že jsem s fufníky na štýru. Co mi dost pomáhá během cestován je Plná Peněženka. O jejich portálu jste už určitě slyšeli, stačí si objednat zboží přes jejich stránku, mají široký sortiment všech eshopů, a poté dostat určitou částku z nákupu zpět. Našetřené peníze si následně můžete poslat na váš účet.
Proč vám to ale říkám, když nenakupuji a tvrdím, jak nemáme utrácet za kraviny? Mají totiž v jejich katalogu eshopů několik spojených s cestováním, jak třeba booking.com, což jsem využila hned při objednání ubytování na Madeiru - 3% zpět, což udělalo 150kč, jak vidíte na fotce.
Ale není to jen známý booking.com, ale i kiwi.com, invia.cz, Lufthansa či vueling.com. A jelikož odměna je poměrně solidní a naskakuje rychle, určitě to budu využívat dále na naší cestu na Azory a po Portugalsku. Máte s Plnou Peněženkou zkušenost? Zkusíte to? Přemýšlím o nákupu přes tento portál i outdoorových potřeb do budoucna a myslím, že jejich přes 400 obchodů mi s tím pomůže. :)
plnapenezenka.cz

7 comments

 1. To je nádhera! Píšu si Madeiru na svůj cestovní seznam (ah ten je už teď pekelně dlouhej :) Maják mi připomíná ten z Podersdorf am See (u Vídně)! Díky za připomenutí Plné peněženky, používala jsem ji hodně na vánoční nákupy, ale pak na ni zapomněla...jelikož jsem taky teď trochu na štýru, tak jsem si nechala poslat výplatu :)

  ReplyDelete
 2. Madeira, to by se mi taky líbilo.. Krásné fotky :) Plnou peněženku využívám už delší dobu, hlavně na dámejídlo, ale na větší nákupy se to rozhodně vyplatí :)

  ReplyDelete
 3. Koukala jsem už na stories, úžasný! ♥

  ReplyDelete
 4. Fotky jsou nádherné, Madeira nezklamala koukám. Jak jsem psala na Instagramu, píšu si to na wish list, protože ty tvoje instastory mě naprosto přesvědčily, že to stojí za návštěvu :)
  O plné peněžence slyším poprvé a rozhodně vyzkouším. Vypadá to zajímavě. Díky!

  Travel with Marky || Život v Americe

  ReplyDelete
 5. Děkuji za krásné komentáře, holky :))

  ReplyDelete
 6. Bože! Madeira vypadá úžasně! Plnou peněženku vůbec neznám, ale většinu ostatních stránek, které jsi zmínila, ano. :) ♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 7. Na Madeiru si delam zalusk delsi dobu a tenhle clanek me prijemne prekvapil ☺ vypada to skvele, a hlavne jak pises, bez tech selfie tyci ;-)

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)