Social icons

WHERE TO EAT IN LISBON I. | NEJLEPŠÍ RESTAURACE V LISABONU

18 April 2017
Favorite places in Lisbon, Portugal

Než abych vám zdlouhavě psala průvodce po Lisabonu, postupně budu přidávat má oblíbená místa. Začneme tedy těmi nejlepšími restauracemi.
Hlavně místa, kam často chodíme. Tentokrát jsou to spíše restaurace, dále budu přidávat tipy na všechno. A pokud vás zajímá něco konkrétně, klidně mi napište. Myslím, že osm měsíců je tak doba akorát, abych vám něco mohla doporučit.
Nejsem žádná food blogerka, jídlo fotim, jak ho přinesou, ani ho nijak neupravuji, alespoň vidíte, jak to doopravdy vypadá. Osobně jsem dost alergická na přeumělkovaný restaurace, kavárny či bary, takže to tady nečekejte. Chodíme na dobré, kvalitní a ne předražené jídlo. Je mi dost putna, zda to vypadá dobře pro instagram či blog. Jsem tady od toho, aby jste si to užili, ne fotili, že...

We live in Lisbon already 8 months, so I think it is the right time to start to write about my favorite places here. I am gonna write more and more articles about Lisbon now, this one is mainly about food. 
I am no food blogger or photographer, guys. So please don't expect any beautiful photos, I take pictures of it as they put it on the table.
If you have any other questions about Lisbon, please feel free to contact me. 

1. GELATERIA NANNARELLA
R. Nova da Piedade 64, 1200-263 (FB)
Nejlepší zmrzlina v celém Lisabonu. Dřív jsem si myslela, že se o místo dělí se Santini, ale není tomu tak. Santini zmrzlina je sice skvělá, ale podle mě až moc předražená a je tam vždy tisíce lidí. Což se občas stane i u Nannarella, ale tam si člověk velmi rád počká. Nesmíte vynechat.

This gelato is the best in the city. I though it shared its number one place with Santini, but now I am sure Nannarella is the best. Mainly for the price. Santini is just too much. Even though, there are tons of people in Nannarella as well sometimes, it is still much better to wait for it there than Santini.
Favorite places in Lisbon, Portugal
2. SANTA RITA 
Rua de S. Mamede 24, 1100-323 (FB)
Nejlepší a nejlevnější restaurace na typické portugalské jídlo. Specializují se hlavně na rybu, takže pokud si chcete dát typickou tresku, tak tady. Ceny jsou doopravdy až neuvěřitelné. Chodí sem dost místní, ale už o ní vědí i turisti. Zkuste si raději zarezervovat místo dopředu.

It is the best portuguese food for the best price in the city center. It is sometimes really full, so rather make a reservation in advance. Order fish for sure, even though the meat is also great. Try definitely the famous Bacalao, they have several options.
Favorite places in Lisbon, Portugal
Favorite places in Lisbon, Portugal
3. MADAME PETISCA
R. de Santa Catarina 17, 1200-128 (WEB)
Restaurace, kterou jsem objevili teď nedávno. Funguje na bázi tapas, jídlo je o něco dražší, ale řeknu vám, takhle dobře jsme už dlouho nejedla. Je to něco úžasného. Ale kvůli tomu vám to neříkám! I když to nevypadá z venku, tato restaurace má naprosto neuvěřitelný výhled. Rezervujte si stůl během západu slunce. Doopravdy to stojí za to.

We have found this place just recently and it is amazing. Not just for the food, which is really delicious, but mainly for the view of the river and city. I have never been in more beautiful restaurant. Try to book your table during sunset and just enjoy.
Favorite places in Lisbon, Portugal
4. ILLEGAL CHINESE RESTAURANTS
All around Martin Moniz
Ilegální Čínská, to je něco, co jsem slyšela poprvé v Lisabonu, ale prý je to docela typické, například pro Paříž. Jednoduše, jsou to restaurace bez licence a jste u někoho doma na jídle.
Obývák je většinou proměněn v klasickou jídelnu, v některých dokonce podávají i alkohol. Jak jim to prochází? Policie sem chodí zadarmíčko na jídlo.
Lepší Čínskou jsem nikdy neměla, blbě mi nikdy nebylo, jen Marcovi jednou. Všechny restaurace najdete v okolí Martin Moniz, musíte hledat, jsou v malých zapadlých uličkách. Kde vidíte čínské znaky na zvonku, zazvoňte a jděte dál. Oni už na vás budou čekat.
Otevírají vždy v sedm odpoledne, jen na večeři. Doporučuji tam jít hned po otevření, kdy tam nikdo není, vzduch není jak udírna a olej není přesmažený. Porce jsou obrovské, je lepší jít ve více lidech, každý si objedná tak dva talíře a podělíte se o to. Jednou jsme ve třech snědli 8 talířů, ale to jsem byli úplně na kaši, takže to raději nepřehánějte.

It is the first time I have ever heard about illegal Chinese restaurants and of course, since I love Chinese food, we had to try it. Well, since the first time, we go several times per month. You will find them in small streets of Martin Moniz.
I have never been sick and the food is always too big and too delicious. I would recommend to go right after opening hour, which is seven P.M., the oil is fresh and the place doesn't smell like cooking. You simply can't miss this in Lisbon.

DID YOU FIND THIS ARTICLE HELPFUL? DON'T FORGET TO SHARE IT. :) THANK YOU 
Favorite places in Lisbon, Portugal

8 comments

 1. Super! Kazdym tvym clankem se do Lisabonu tesim vic a vic ��❤️

  ReplyDelete
 2. Skvělé tipy, všechno vypadá moc lákavě :) Třeba se někdy do Lisabonu také podívám :)

  ReplyDelete
 3. Všetko to vyzerá pekne, hlavne tá Madame Petisca s tým krásnym výhľadom, tam by sa mi páčilo :)

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  ReplyDelete
 4. naprosto skvělý článek, ukládám a snad co nejdříve využiju! :)

  ReplyDelete
 5. oh, Lisabon je perfektný, a reštaurácie vypadajú skvele! :) xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  ReplyDelete
 6. Great advice, would definitely use it if I was in Lisbon again (was just there a few weeks ago and loved it!).

  ReplyDelete
 7. Great tips. I love gelato! It's been too long since I've had some. Enjoy a scoop for me!

  ReplyDelete
 8. Aww I live in Lisbon! It's such an awesome place to live, don't you think? I've lived in paris and in barcelona and I think that lisbon has all the best things: best weather, best food, best people :D

  you have an awesome and super cool blog! i'm following! I invite you to visit my blog and to follow it too ^^
  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)