Social icons

5 THINGS IN LISBON III.

25 August 2017


Nasbírala jsem pro vás dalších pět věcí v Lisabonu. To máte radost, co :) Tentokrát je to opět jídlo, street art a výhledy. Jsem originální, haha. Tady jsou poslední tipy: ZDE a ZDE.
Než se k tomu ale dostanu, mam pro vás mega LISABON TIP, nejezděte sem v létě, nemá to cenu. Teď už po roce vím, že nejlepší doba na návštěvu Portugalska je pozdní podzim - říjen, listopad. Voda je teplejší než v létě, málo lidí a počasí je úžasný.


One of the most favorite rticle from my life in Lisbon: 5 things in to visit, to do and to try. Read the last two HERE and HERE
In the beginning, let me just tell you, after one year in Lisbon, the best time to visit this city and Portugal in general, is late autumn. October and November. Summer is just not good at all. In Autumn, there are less people, water is warmer and weather is just amazing. Take my advice! :)


I. DEAR BREAKFAST
Omlouvám se za kvalitu fotky. Chytám se lehce za nos, že vám tady doporučuji kavárnu, protože snad nesnáším víc rádoby hipsterský kavárny a lidi s jablkem v ní. Ale Dear Breakfast je nová, ještě neokoukané, krásná kavárna hned za našim barákem a prostě to jídlo... Parádička. Snídaně celý den. No kdo by do toho nešel.

I don't know if you guys know this, because I usually write it just in Czech, but I HATE all the super hipster cafés, mainly here in Lisbon, there is neither one that would be proper. BUT! The new Dear Breakfast, mainly for there delicious food, is just awesome. Loved it there and it is right next to our house, so more plus points. And the people working there are super sweet and nice, which is something unusual for this kind of business. You know what I mean: "You don't have an APPLE, you are a trash." 

Lisbon, Portugal, Lisabon, ejnets
II. CAPELA DE SANTO AMARO
Viděla jsem tohle místo snad na tisíce fotkách a samozřejmě nikdo nenapíše, kde to je. Proč by to taky dělali? Skoro nikdo o tom neví a teď vám může říct, že v hlavní turistický sezóně v Lisabonu tam nebyla ani noha. Z tohoto místa máte ten nejkrásnější výhled na most. Já osobně moc most v Lisabonu nevyhledávám, i z toho důvodu, že ten v San Franciscu se mi líbil víc. Ale tohle místo vám moc doporučuji, pokud chcete mít originální fotku odsud a hlavně toho slavného mostu 25th de Abril.

Is this like a Lisbon secret? Because I have seen several photos with this special view, but nowhere written where it is. Well, I found it! I saw it from the bridge on my way to the beach. And it is amazing. THE BEST VIEW OF THE 25TH DE ABRIL BRIDGE I have seen so far. And I am not such a fan of the bridge, I liked that one in San Francisco better. But this is pretty cool. :)

Lisbon, Portugal, Lisabon, ejnets
III. TEASE
Pokud jste na sladké, jako já, tak vám moc moc doporučuji Tease, je hned kousek od Nannarella zmrzliny, takže pokud chcete zajíst zmrzlinu sladkým, jako já, tak zde máte tu nejlepší možnost. Mají krásné cupcaky, čupr smoothie a toasty. Dejte si do nosu!

Let's just say, I am on fire with the cafés in this post. Tease and their cupcakes, yummy! If your are a sweet tooth like me, this is for you. Mainly, go to have an ice-cream at Nannarella's and after eat some cupcakes and smoothie. Sugar bombs are the best!

Lisbon, Portugal, Lisabon, ejnets
IV. STREET ART IN GRACA
V části Graca je několik nových murales. Skočte se na ně podívat, stojí to za to a hlavně celá Graca je nádherná, takže si to tam v klídku projděte. 

There some super cool new street art murales in Graca. Go to check them out and spend some time in this amazing part of Lisbon.

Lisbon, Portugal, Lisabon, ejnets
V. LANDEAU CHOCOLATE CAKE 
Opět se fackuji, že sem vůbec Lx Factory píšu, protože není místo, které mě snad víc neirituje v Lisabonu. A opět, ta sorta lidí (čti turistů), co tam najdete. Ale ten dort je na tom celém zbytečném humbuku to nejlepší, co zde najdete. Sice bych za tu cenu snědla tak tři, ale určitě za to stojí, když už se zde nachomítnete. Mam pocit, že ho najdete ale i na dalším místě v Lisabonu - WEB ZDE.

The famous chocolate cake in Lisbon. It is really the best, little bit expensive for almost nothing, but yummy. As you probably know, I DISLIKE also Lx Factory, mainly for the tourist factor and "hey, I am so hipster and expensive and tourist love me." But yet again, the cake is awesome and I think you can find it also in another place in the center of Lisbon - WEBSITE HERE.DID YOU FIND THIS ARTICLE HELPFUL? SHARE IT AND LET OTHER TRAVELERS KNOW ABOUT THIS MAGICAL PLACE. THANK YOU. :)


Lisbon, Portugal, Lisabon, ejnets

Cestování na vlastní pěst, bez pravidelného příjmu je těžké. Pojďme si navzájem pomoci, ZDE najdete kredit na airbnb.com, pomůžete jak sobě, tak i mně, pokud se zaregistrujete pod mým linkem. Díky :)

As you probably know, travelling by yourself without any income is hard and challenging, help me and yourself by registration HERE on airbnb.com for some extra money for our amazing travels. Thank you so much! :)

12 comments

 1. prvá fotka je neskutočne krásna! ;) keby som niekedy plánovala cestu do Portugalska, určite sa nechám tvojím článkom inšpirovať :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 2. Tenhle článek mě baví, hlavně jsem se musela smát u těch "rýpnutí" vůči moderním hipster kavárnám. Protože to jsem celá já - ale i tak do nich chodím. Jednoduše mám ráda design a je fajn, že tenhle trend napomohl tomu, aby vznikala hezká místa...ale ty jo!!! Upřímně? To už fakt nikdo nemá rád kavárny s obřími křesly, útulnými kouty nebo trochu "high style" designem? Já teda jo...:)

  ReplyDelete
 3. Jo a tenhle článek jsem si četla už včera...a v noci se mi o tom mostu zdálo! :)

  ReplyDelete
 4. Milujem články tohoto typu :) krásne fotky!

  ReplyDelete
 5. To jsou super tipy, hlavně to doporučení na období.

  ReplyDelete
 6. Dostala jsem desnou chuť na ten čokoládový dort, i na ten avotoust a v neposlední řadě i na ty cupcaky :D

  Samotnou by mě asi nenapadlo, že nejlepší to tam bude na podzim, bála bych se studeného moře, takže nejlepší tip! :-)

  PS. Nádherný fotky ☺🔝

  ReplyDelete
 7. Kamarádce by se líbily Murales, mě by se líbila vyhlídka na most.
  No nevybere si v Lisabonu každý?

  gingerjannie.blogspot.cz

  ReplyDelete
 8. Beautiful article!

  ReplyDelete
 9. Achjo Anet, proč mi tohle děláš! :D Musím říci, že díky Tvému blogu a hlavně fotkám, jsem si Lisabon přidala na přední příčky mého žebříčku míst, kam musím! :) A info o tom, že je tam nejlépe více méně TEĎ mě skoro nutí koupit ihned letenku! :D Ale asi to nechám na příští rok! :) A tento street art je prostě nááádherný! :)

  LifestyleBirdie

  ReplyDelete
 10. Pictures looking great. Food too.!

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)