Social icons

5 THINGS IN LISBON

18 July 2017
Lisbon, Lisabon, Portugal, Portugalsko, Ejnets

Tímto začínám novou rubriku! Vždy sepíšu mých oblíbených 5 věcí v Lisabonu. Přeci jenom se nám čas tady krátí a je docela záhodno, abych vám vůbec o tom Lisabonu něco řekla. Hlavně to, co mam tady ráda. :)

Our time in Lisbon is getting shorter and shorter, so here goes a new article 5 THINGS and hopefully I will keep it going every week or two. Because it would be quite a shame not to tell you about my favorite places and things to do here in Lisbon.

I.
projděte se všechen skvělý street art
Street art je v Lisabonu hodně podporovaný, proto ho najdete všude. Často už bývá okoukaný, ale pokud se ztratíte v malých uličkách, určitě najdete něco skvělého.
check all the great street art in Lisbon
You can find tons of amazing street art in Lisbon, since it is highly supported here. Some of the walls are quite known, but if you get lost in the small street, surely you can find something special. 
II.
naplánujte si se cestu v květnu, kdy celý Lisabon kvete
Jacaranda Tree kvete v květnu a na začátku června ještě něco uvidíte. Celý Lisabon je fialový a doopravdy to stojí za to. Vypadá to tu jako z pohádka. Proto doporučuji i Lisabon na jaře. 
plan your trip to Lisbon in May
Why? All May, all purple Lisbon. Jacaranda Tree is in full blossom and it is just stunning. Lisbon is literally purple and it looks like pure magic. Don't miss this season.
Lisbon, Lisabon, Portugal, Portugalsko, Ejnets
III.
dejte si pravý pasteis v Doce Real
Ač se mi to těžko přiznává, Manteigaria není ve skutečnosti pravý Pasteis de Nata, dělej ho z jiného mléka, než původní recept a to není ono. Pravý a nejlepší Pasteis je prý v Doce Real a je doopravdy výborný.
eat the best Pasteis de Nata in Doce Real
One of the best pasteis I have ever had here is not definitely Manteigaria, but the original one in Doce Real. Try it!
Lisbon, Lisabon, Portugal, Portugalsko, Ejnets
IV.
na večerní pohodu v Santa Catarina Miradouro
Lisabon je plný výhledů (miradouros), ale ten nejvíc TOP na večer je prostě Santa Catarina. Je zde skvělá, pravá lisabonská atmosféra. Scházejí se zde hlavně místní, hraje tu neustále hudba, občas nějaký ten koncert a všichni se prostě skvěle baví.
chill in Santa Catarina Miradouro
There is no place for sunset and chill evening like Miradouro Santa Catarina. All the people just enjoy, drink, smoke and listen to music. You can miss this place if you want to experience the real Lisbon.
Lisbon, Lisabon, Portugal, Portugalsko, Ejnets
V.
ztraťte se v malých uličkách Lisabonu
Tohle doporučuji vždy každému, jednoduše jděte a jděte. Takhle nejlépe poznáte Lisabon. Lapa, Sao Bento, Principe Real, Alfama. Tyhle místa poznáte nejlépe, pokud se zde ztratíte. Nesledujte ostatní a pokud vidíte strašně malou uličku, hned tam zabočte.
get lost in small streets of Lisbon
I recommend this always to everyone. You just need to get lost in Lisbon in order to really get the feeling of the city. The best places for this are Lapa, Sao Bento, Alfama and Principe Real.
Lisbon, Lisabon, Portugal, Portugalsko, Ejnets
DID YOU FIND THIS ARTICLE HELPFUL? SHARE IT AND LET OTHER TRAVELERS KNOW ABOUT THIS MAGICAL PLACE. THANK YOU. :)

Cestování na vlastní pěst, bez pravidelného příjmu je těžké. Pojďme si navzájem pomoci, ZDE najdete kredit na airbnb.com, pomůžete jak sobě, tak i mně, pokud se zaregistrujete pod mým linkem. Díky :)

As you probably know, travelling by yourself without any income is hard and challenging, help me and yourself by registration HERE on airbnb.com for some extra money for our amazing travels. Thank you so much! :)


6 comments

 1. Díky za skvělé tipy, Anet, určitě je v budoucnu využiji :)

  ReplyDelete
 2. Jojo, tenhle žánr se mi líbí!
  Ten street art je úžasný, to by bylo fotek, nemluvě, kdybych se tam vydal v květnu. Píšu si do svýho diáře :)

  ReplyDelete
 3. skvelý článok :) ten Lisabon vyzerá tak nádherne :) tie tvoje fotky vždy tak pekne vyzerajú :)

  ReplyDelete
 4. Moc krásně napsaný článek:) budu se tam v budoucnu muset podívat:)

  http://windypinkstyle.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 5. Líbí se mi, že píšeš dvojjazyčně :) a fotky opět krásné :)

  http://ladylenna.blogspot.cz

  ReplyDelete
 6. Love your blog. Your pictures are great too :)

  ReplyDelete

Thank you for your lovely comments! :)